RM04F19R1CT
Mfr.Part #
RM04F19R1CT
Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
19.1 Ohms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%